اصطلاحات انگلیسی پرکاربرد (بخش نخست)

اصطلاحات انگلیسی پرکاربرد در انگلیسی آموزش زبان

زبان انگلیسی دارای اصطلاحات انگلیسی پرکاربردی است که همه روزه استفاده می‌شوند. قصد داریم برخی از پراستفاده‌ترین این اصطلاح‌ها را با هم مرور کنیم تا اگر در حین مطالعه به زبان انگلیسی با آنها برخورد کردیم، معنی و مفهوم‌شان را به خوبی درک کنیم. با نخستین مطلب آموزش زبان انگلیسی همراه ما باشید…

چند مورد از اصطلاحات انگلیسی پرکاربرد

۲۴۷ یا ۲۴/۷ (توئنی‌فور سون / twenty-four seven) یکی از نخستین موارد از اصطلاحات انگلیسی است که می‌خواهیم آن را با هم بررسی کنیم. به خصوص این روزها با گسترش استفاده از فناوری‌های نوین این اصطلاح انگلیسی را در بسیاری از تبلیغ‌ها و سایت‌ها مشاهده می‌کنید. اگر هم اهل دنیای تکنولوژی و اینترنت نیستید، حتما در کنار سرویس‌های شبانه‌روزی مانند انواع هتل، داروخانه، رستوران یا امثال آن این اصطلاح انگلیسی را خواهید دید (مشابه تصویر بالای مطلب).

۲۴/۷

معنی: ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته، شبانه‌روزی

The convenience store is open 24/7.

ترجمه: خواربارفروشی شبانه‌روزی باز است.

یکی دیگر از اصطلاحات انگلیسی مهم که صورت خلاصه آن بسیار در مکاتبات اداری و ایمیلی کاربرد دارد «در اسرع وقت» یا «در اولین فرصت» است که به طور خلاصه آن را ASAP هم می‌نویسند. به خصوص اگر یک موضوع کاری را در ایمیل پیگیری می‌کنید، می‌توانید از طرف مقابل بخواهید تا در اسرع وقت نتیجه کار را به شما اعلام کند یا هر کار دیگری که مد نظرتان است را در اولین فرصت انجام دهد.

ASAP / As soon an possible

معنی: در اسرع وقت، در اولین فرصت

We need to finish the report ASAP.

ترجمه: لازم است تا این گزارش را در اسرع وقت آماده کنیم.

آخرین اصطلاحات کاربردی امروز، به پرده و پشت پرده‌ها برمی‌گردد! اگر دوست دارید درباره آنچه که در ورای دید عموم اتفاق می‌افتد صحبت کرده یا بنویسید، حتما از behind the scenes استفاده کنید و حواستان به s انتهایی هم باشد که از نان شب واجبتر است!

Behind the scenes

معنی: پشت پرده، آنچه دور از دید عموم اتفاق می‌افتد، آنچه محرمانه روی می‌دهد

John’s coworkers did a lot of work behind the scenes, but John got all the credit for the project.

ترجمه: همکاران جان کارهای زیادی در پشت پرده انجام می‌دهند، اما همه اعتبار پروژه به جان رسید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. با Happy English همراه باشید تا در روزهای آینده اصطلاحات کاربردی تازه‌تری را با هم بررسی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 + = 67